Och! Szczęście


Pełen humoru spektakl muzyczny inspirowany twórczością Horacego Safrina, Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta. Zrealizowany w dyskretnej, nastrojowej scenografii opowiada historię Żyda – tułacza (w tej roli Janusz Andrzejewski), który u schyłku życia powraca w swoje rodzinne strony. W skromnej walizeczce przechowuje pamiątki całego życia... odszukuje pośród nich wspomnienia, te zabawne i te nostalgiczne. Z właściwą sobie afirmacją świata i poczuciem humoru prowadzi rozrachunek z własnym życiem.

W spektaklu usłyszeć możemy szereg tradycyjnych piosenek żydowskich w wykonaniu Izabelli Tarasiuk: od słynnych rosyjsko – żydowskich „Bubliczek”, wzruszającej „Rebeki”, muzycznej opowieści o tym „...jak malował Pan Chagall”, po głośny przebój brodwayowskiego musicalu „Bei mir bistu sheyn”. Większość piosenek wykonywana jest w języku jidysz i tłumaczona podczas następujących pomiędzy utworami żartobliwych epizodów.


Scenariusz i reżyseria spektaklu: Janusz Andrzejewski. Występują: Janusz Andrzejewski i Izabella Tarasiuk.
Piosenkom akompaniuje Trio TAKLAMAKAN w składzie:

Jan Romanowski (skrzypce), Michał Karasiewicz (fortepian), Andrzej Trzeciak (wiolonczela).

Kierownictwo muzyczne projektu: Jan Romanowski. Produkcja: Music Collection Agency


Trio Taklamakan – istnieje od czerwca 1998 roku, Mimo klasycznego wykształcenia i składu, nie jest zespołem klasycznym, zespołowi bliższy jest folkowy rodzaj ekspresji. Trio nie jest jednak również zespołem folkowym. Ich styl można określić mianem: folkowy nurt muzyki klasycznej. Wśród muzycznych fascynacji grupy znajdują się żywiołowe czardasze, tango argentyńskie (tango nuevo), połamane rytmicznie tańce bałkańskie i pełne melancholii melodie klezmerskie.Uwagi techniczne:

Solistka, aktor + fortepian, skrzypce, wiolonczela/ kontrabas na miejscu potrzebny fortepian

Obsługa techniczna:

  1. - cztery mikrofony na statywach

  2. - możliwość zawieszenia dekoracji (trzy szale-tiul)

  3. - dziewięć reflektorów w tym jeden punktowy

Czas trwania: 1 godz. 20 min


2019 @ scena z bliska itja